اجاره تجهیزات نمایشگاهی

اجاره تجهیزات نمایشگاهی و نگاهی به پیشینه این صنعت

نمایشگاه ها مهمترین جایگاهی است که شرکت کنندگان بتوانند، به معرفی و داد و ستد محصولات خود بپردازند و این تلاقی عرضه کننده و مشتریان می تواند کمک بسیار بزرگی به معرفی محصولات آنان گردد. در اصل نمایشگاه ها جهت شناساندن و معرفی جدیدترین ایده ها و اختراعت و نوآوری های روز جهان می باشد که ضمن معرفی آنها می تواند مکان بسیار عالی برای داد و ستدهای تجاری و بارزگانی باشد. شرکت کنندگان در نمایشگاه های بین المللی اهمیت بسیار زیادی را برای غرفه های خود قائل هستند و به وسیله اجاره تجهیزات نمایشگاهی جدید و به روز می خواهند در بین سایر غرفه داران بدرخشند و مخاطبن بیشتری را به سوی خود جذب نمایند.

اجاره کالاهای نمایشگاهی

اجاره تجهیزات نمایشگاهی و تاریخچه آن :

به جرات می توان گفت که تاریخچه و پیشینه نمایشگاه ها و حتی اجاره تجهیزات نمایشگاهی با تاریخچه داد و ستد بشر عجین شده است. اولین قومی که اقدام به داد و ستد و برپایی نمایشگاه ها در عرصه تاریخ نمودند، قوم فنیقی ها بودند. که بزرگترین و موفق ترین بازرگانان زمان خود محسوب می شده اند. اولین نمایشگاه خود را در حدود ۲۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ( ع ) برگزار کردند. این قوم تاجر با ساختن کشتی های بزرگ تجاری و بازرگانی به شهرها و کشورهای گونانگون سفر نموده و اقدام به معرفی و ایجاد بازارهای چند روزه می نمودند و کالاهای خود را به سایر ملت ها معرفی نموده و به فروش می رساندند. اغلب این نمایشگاه را در کنار بندرگاه ها و شهرهای ساحلی برگزار می کردند فتیقی ها جزو ثروتمندان آن زمان به حساب می آمدند و بسیاری از تجهیزات برپایی نمایشگاه را از همان شهرها برای چند روز اجاره می گرفتند.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

برپایی نمایشگاه ها با اجاره تجهیزات نمایشگاهی در عصر انقلاب صنعتی 

همزمان با دگرگونی ها و رویدادهای تازه جامعه بشریت در زمینه داد و ستد و همچنین با رویدادهای عصر انقلاب صنعتی، به تدریج و رفته رفته این نمایشگاه ها بهتر و منظم تر برگذار شدند. این نظم و رشد در صنعت داد و ستد موجب گشت که برای برپایی این نمایشگاه ها، برنامه ریزی های بهتری انجام گیرد به طور مثال نمایشگاهای فصلی، محلی و منطقه ای و مهمتر از همه جهانی برگذار شوند. به طور مثال در سال ۱۸۲۹ شهر پاریس اقدام به برپایی یک نمایشگاه بسیار بزرگ در سطح جهانی نمود و از بیشتر کشورها دعوت کرده بود که در این نمایشگاه شرکت کنند که در همین نمایشگاه بین المللی بود که طراح برج ایفل برای اولین بار این برج را به جهانیان معرفی نمود و پیشرفت تکنولوژی و صنعت کشور فرانسه را به رخ جهانیان کشید.

موفقیت آمیزترین نمایشگاه بین المللی در جهان :

در سالهای بین ۱۸۷۹ تا ۱۸۸۰ میلادی در شهرهای ملبورن و سیدنی کشور استرالیا دو نمایشگاه جهانی و بسیار موفقیت آمیز برگزار شد که  در آن زمان این کشور استرالیا بسیار جوان بود و قدمتی بین ۵۰ تا ۶۰ سال داشت که از این نمایشگاه بین المللی حدود ۴ میلیون نفر از سراسر جهان دیدن کردند. که این آمار در عصر خود بسیار موفقیت آمیز بود. و بیشتر شرکت کنندگان در این نمایشگاه اقدام به اجاره تجهیزات نمایشگاهی و همچنین اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاه نمودند و یک نمایشگاه کاملا امروزی و جذاب و موفق را برگزار کردند و در طول سالهای بعدی نیز کشورهای پیشرفته مانند: آمریکا – انگلیس و آلمان و ژاپن نیز اقدام به برپایی این نمایشگاه ها نمودند.

جورپین

 

مهمترین نمایشگاه های بین المللی که در جهان برپا می شوند:

 • نمایشگاه بین المللی جیتکس ( بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر در جهان است که در دبی برگزار می شود)
 • نمایشگاه بین المللی اینفوکام آسیا ( صنایع فناوری و ارتباطات مخصوص کشورهای حوزه اقیانوس آرام )
 • نمایشگاه های اکسپو
 • نمایشگاه های هنری
 • نمایشگاه های تخصصی
 • نمایشگاه های بین قاره ای
 • نمایشگاه های اختصاصی
 • نمایشگاه های بین الملی صنعت خودرو و ماشین
 • نمایشگاهای بین المللی صنعت ساختمان

اجاره تجهیزات نمایشگاهی از سایت جورپین 

بالبع در کنار برگزراری نمایشگاه ها و همسو با آن ها صنعت اجاره تجهیزات نمایشگاهی در سطح جهانی رشد بسیار چشمگیری داشته و مراکز بسیار زیادی در این زمینه ایجاد شده اند. یکی از این مراکز مهم و معروف سایت جورپین است که افراد زیادی از این وبسایت کالاهای خود را اجاره میکنند که از مهمترین این تجهیزات نمایشگاهی به موارد زیر اشاره می کنیم :

 1. اجاره تجهیزات نمایشگاهی بین المللی
 2. اجاره تجهیزات پذیرایی نمایشگاه
 3. اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاه
 4. اجاره میز و صندلی و مبلمان نمایشگاهی
 5. اجاره تلویزیون های شهری و وال
 6. اجاره تجهیزات نورپردازی و صوتی تصویری
نوشته ایجاد شد 89

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا