اجاره تجهیزات عکاسی / جورپین

پنج عاملی که می تواند بر کیفیت عکس تاثیرگذار باشد

با اینکه ممکن است تعداد عکاسان زیادی را در اطراف خود بینید اما بایستی بدانید که همگی آن ها از دوربین و تجهیزات حرفه ای بهره مند نیستند بلکه در استفاده از تجهیزات تبحر دارند. نکات زیادی وجود دارد که اگر در بکار بردن آنها مهارت داشته باشید می توانید عکس هایی به یادماندنی بگیرید. به عنوان یک عکاس هیچ محدودیتی در آموزش و پرورش شما وجود ندارد و کیفیت تصویر شما تنها به میزان تلاشی که می کنید محدود می شود. به هر میزان که تمرین داشته باشید می توانید نتایج بهتری کسب کنید. به هر میزان که تلاش شما بیشتر باشد و تمرین بیشتری داشته باشید نتایج بهتری را کسب خواهید کرد و این موضوع ارتباطی به خرید دوربین گرانقیمت نخواهد داشت. در صورتی که به دنبال بهبود مهارت عکاسی هستید بایستی از یکسری فاکتورهای مهم آگاه باشید و هوشمندانه و هدفمند تمرین کنید. که در ادامه نکاتی را که بایستی بدانید ذکر شده است و سعی کنید زمان تمرین این موارد را به کار گیرید تا زودتر به نتایجی که لازم است برسید.

۱٫ اطلاعات دقیق و کامل

به عنوان یک عکاس بایستی نسبت به تجهیزات عکاسی که استفاده می کنید شناخت کامل داشته باشید. همچنین عکاسی حرفه ای گرایش های مختلفی دارد و هر گرایش تجهیزات عکاسی خاصی را می طلبد و شما بایستی نسبت به این موارد آگاهی کامل داشته باشید. اگر شناخت کاملی از قابلیت های دوربین و لنزی که در اختیار دارید، داشته باشید و از تجربه و تمرین کافی برخوردار باشید می توانید تصاویر خوبی را با دوربینتان ثبت کنید.

۲٫ میزان دوری و نزدیکی به سوژه عکاسی

همواره تنظیم فاصله می تواند در گرفتن یک عکس خوب تاثیرگذار باشد. یک عکاس که به اندازه کافی تمرین کرده باشد به میزان تجربه و توجهی که به نکات تاثیرگذار در تمارین خود داشته است می تواند با تنظیم فاصله اصولی نسبت به سوژه خود عکس بگیرد و نتیجه مورد انتظار بدست آید. زمانی که قرار است عکس های اکشن گرفته شود فاصله کانونی لنز نسبت به فاصله جسم بایستی قاب تنظیم و تغییر باشد تا تصویر مطلوبی گرفته شود و مفهومی که به دنبال انتقال آن هستیم برداشت شود. سعی کنید که تنظیم فاصله کانونی و رسیدن به نتیجه مطلوب را چنان تمرین کنید که بتوانید در شرایط مختلف به راحتی به موقعیت مورد نظر با تنظیم فاصله کانونی لنز برسید.

۳٫ تنظیم نور

نور عاملی است که بر عکاسی تاثیر می گذارد و بایستی مهارت آن را داشته باشید که آن را در سوژه عکاسی خود کنترل نمایید. نور روز در مقایسه با شب که نور به صورت مصنوعی تامین می شود هر کدام داستان خود را دارند و بایستی نسبت به آن ها آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید تصویر مورد نظرتان را ثبت کنید. عکاسی در روز و با وجود نور خورشید بسیار راحت تر از عکاسی در شب خواهد بود.

۴٫ تعیین زاویه مناسب عکاسی

یک عکاس حرفه ای را از آماتور می توان براساس عکسی که می گیرد تمیز داد. قضاوت نهایی با عکس گرفته شده است. یک عکاس حرفه ای حتی با یک دوربین ضعیف نیز می تواند عکسی بگیرد یک عکاس آماتور با کاملترین و به روزترین تجهیزات عکاسی نخواهد گرفت. موضوعی که باعث می شود با صراحت تمام این نکته را یادآوری کنیم این است که تنظیم زاویه و نور ، دوری و نزدیکی چیزی نیست که دوربین خوب آن را ایجاد کند بلکه توانمندی عکاس است که به آن عمل می دهد. یک تصویر خوب تا حد قابل توجهی مدیون زاویه ای است که عکاس برگزیده و بدون تعیین درست زاویه و نورپردازی این نتیجه امکانپذیر نخواهد بود.

۵٫ تسلط نرم افزاری

برای یک عکاس مهارتی قابل توجه رد فتوشات الزامی است. شناخت لنز و دوربین ، دوری و نزدیکی ، زاویه و نور همگی جزو مهارت های عکاس است که از وضع موجود برداشتی حرفه ای داشته باشد اما گاهی می توان با دادن افکت های ویژه کیفیت عکس را بالاتر برد و آن را به خواست بیننده نزدیکتر کرد. یادگیری فتوشاپ برای یک عکاس به همان اندازه دارای اهمیت است که مهارت در عکاسی مهم است تا بتوان تغییراتی که به بالا رفتن کیفیت عکس کمک می کند ایجاد کرد و همچنین خروجی بهتری از کار گرفت.

چگونه در تجهیزات همواره به روز باشیم؟

در ابتدا به ذکر نکاتی که باید در عکاسی رعایت شوند و شما در تمرینات خود در راستای حرفه ای شدن به آن ها توجه کنید پرداخته شد. زمانی که توانستید به تنظیم فاصله و زاویه مناسب و همچنین گرفتن تاثیر مناسب از نور برای گرفتن یک عکس خوب برسید و همچنین فتوشاپ را به صورت حرفه ای در عکاسی بیاموزید نوبت به تجهیزات حرفه ای و کار حرفه ای می رسد. تجهیزات حرفه ای شامل لنز و دوربین می شود که هزینه تهیه آن نیز قابل توجه است. ابتدا پیش از تهیه تجهیزات نیاز به شناخت دقیقی از لنز و دوربین خواهید داشت تا بتوانید براساس این شناخت انتخاب کنید. یکی از راه هایی که کمک می کند به شناخت بهتر شما امکان اجاره تجهیزات عکاسی است. در سایت جورپین که یک سایت اجاره کالا و چاردیواری است بخشی به اجاره تجهیزات عکاسی اختصاص داده شده است که شما می توانید به راحتی و به صورت آنلاین در بخش اجاره تجهیزات عکاسی سایت موجودی سایت را چک کرده و گزینه مورد نظر را با امکان مقایسه انتخاب کنید.

اجاره دوربین عکاسی / جورپین
مزایای اجاره تجهیزات عکاسی

در این بخش از سایت امکان اجاره دوربین عکاسی وجود دارد. مزیتی که اجاره دوربین عکاسی می تواند داشته باشد هم برای دوران آموزش است و هم برای کار حرفه ای. امکان اجاره دوربین عکاسی برای فردی که می خواهد آموزش را شروع کند این کار باعث می شود بدون اینکه هزینه زیادی متحمل شود یک دوربین مناسب برای دوران آموزش خود در اختیار بگیرد. زمانی که در دوران آموزش هستید اگر به اجاره دوربین عکاسی اکتفا کنید مزیت دیگری شامل حال شما می شود و آن این است در مراحل آموزش ممکن است مربی شما متوجه استعداد ویژه ای در شما در یک گرایش دیگر از عکاسی شود و شما به راحتی می توانید تجهیزات مورد نیاز خود را تغییر دهید و در به راحتی و بدون هیچ تعصب مسیر خود را در جهت استعداد خود تغییر دهید. و یا همواره در راستای آموزش هر مرحله با پیشرفت خود تجهیزات خود را نیز ارتقا دهید. بنابراین اجاره دوربین عکاسی می تواند بزرگترین لطف در حق هنرجو باشد.

آیا اجاره لنز دوربین نیز می تواند مفید باشد؟

تفاوت زیادی بین اجاره لنز دوربین و خود دوربین وجود ندارد و مزایایی را که برای دوربین قائل بودیم می توانید برای اجاره لنز دوربین نیز در نظر بگیریم. اما لنز دوربین بک وسیله حرفه ای است و برای عکاسانی که کار حرفه ای انجام می دهند عموماً مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که دوربین کاربرد عمومی تری دارد. اجاره لنز دوربین این امکان را به عکاس می دهد تا با توجه به هدف عکاسی لنز مناسب را در اختیار بگیرد. همچنین امکان اجاره لنز دوربین و حتی خود دوربین کمک می کند تا بتوانید به راحتی شناخت پیش از خرید را نسبت به ان مدل خاص کسب کنید. اگر بخواهید به مزیت های اجاره بپردازیم بدون شک این مزایا پایانی ندارد بنابراین به ذکر همین چند نکته اکتفا می کنیم.

نوشته ایجاد شد 354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا