اجاره ماشین

اجاره ماشین و خودرو و قوانین و مقررات آن در کشورهای خارجی

به طول کل می توان گفت که مقررات و قوانین برای اجاره ماشین در بیشتر کشورها شبیه به هم هستند، شاید کمی تفاوت باشد که آن هم در نحوه پرداخت و یا شرایط سنی و…. باشد. از این رو در این وبلاگ سعی داریم که برخی دیگر از قوانین اجاره خودرو را در کشورهای خارجی بازگو نمائیم. یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است هنگام رانندگی با یک خودروی اجاره ای پیش بیاید، عدم کنترل سریع ماشین است که احتمال وقوع تصادف را بیشتر میکند، اغلب زمانی که شما در خارج از کشور خود،  برای بار اول اقدام به رانندگی می کنید ممکن است کمی پیچیده به نظر بیاید. البته این بستگی به این دارد که شما ماشین را برای چه منظوری کرایه می گیرید، اینکه هدف از اجاره برای تفریح و سرگرمی باشد و یا اینکه برای انجام کسب و کار آن را بخواهید کرایه کنید. به هر حال رانندگی در یک کشور خارجی قطعا متفاوت تر خواهد بود.

اجاره ماشین و خودرو

اجاره ماشین و هزینه های پرداختی آن :

به طور معمول در اکثر کشورها باید قبل از تحویل گرفتن ماشین هزینه اجاره آن را پرداخت نمائید، البته میزان هزینه های اجاره ماشین ها کاملا بستگی به مدل خودروها دارد و به طور قطع با هم متفاوت هستند، و دوم اینکه ماشین را برای چند روز می خواهید اجاره نمائید، یکی از اصلی ترین عامل در میزان هزینه های رزرو آنهاست. همانند اجاره کالا، فراموش نکنید که قبل از ترک خانه، حتما اقدام به اجاره ماشین و یا خودرو نمائید تا هیچ گونه مشکلی در حین سفر برای شما به وجود نیاید. حتما سعی کنید که در مورد برخی از قوانین راهنمایی و رانندگی کشوری که قصد سفر کردن را دارید، مطالعه نمائید و حتی برخی از کلمات مهم زبان محلی آنها را بلد باشید و نکته مهم دیگر اینکه قیمت سوخت در کشور مورد نظر را نیز داشته باشید تا وسط راه بی پول نشوید.

اجاره خودرو و وسیله نقلیه

احترام به قوانین محلی برای رعایت قوانین رانندگی :

مهم نیست که به کدام کشور سفر می کنید و برای چه منظوری بوده است، به طور قطع دانستن قوانین محلی و حتی نرخ ارز نیز کمک شایانی به شما خواهد نمود و از جریمه شدن های پی در پی در امان خواهید بود. در بیشتر مناطق و کشور ها شرایط سنی برای اجاره ماشین در نظر گرفته اند و اغلب بین سنین ۲۵ تا ۷۰ سال است و این صرف نظر از این است که تا چه اندازه در رانندگی مهارت داشته باشید. در اکثر کشورهای پیشرفته به طور معمول پرداخت مبلغ اجاره بصورت آنلاین است و در برخی کشورهایی که قوانین محلی و سنتی دارند پرداخت مبلغ رزرو وسیله نقلیه به صورت نقدی و دستی انجام می گیرد. حتی سبک رانندگی در کشورها می تواند متفاوت باشد  ( به طور مثال در کشور برزیل و فرانسه رانندگی افراد به صورت تهاجمی و با سرعت سرسام آور است )

جورپین

مجوز  IDP بین المللی رانندگی برای اجاره ماشین و خودرو :

در اکثر کشورهای انگلیسی زبان برای اجاره ماشین به شما، در خواست مجوز بین المللی رانندگی یاهمان IDP می کنند که یکی از قوانین آن این است که حتما باید ۱۸ سال به بالا باشید؛ و این گواهی به شما اجازه می دهد که در بیش از ۱۰۰ کشور جهان رانندگی کنید. این مجوز یک برگه ترجمه شده ای است که جزئیات رانندگی شما را نشان می دهد؛ که در برخی مواقع و مشکلاتی که ممکن است در هنگام رانندگی برای شما پیش بیاید ارزش بالاتر از طلا برای شما داشته باشد. البته هنگامی که پلیس از شما درخواست مدارک نمود باید هم گواهینامه را ارائه دهید و هم IDP . یکی دیگر از مواردی که حتما به آن توجه کنید بحث پوشش بیمه خودرو شما در خارج از کشور است که ممکن است پوشش خارجی نداشته باشد و برای شما مشکلات بزرگی را بوجود بیاورد.

اجاره ماشین

خودروهای اجاره ای سایت جورپین :

  • اجاره بنز
  • اجاره اپتیما
  • اجاره سانتافه
  • اجاره هیوندای توسان
  • اجاره کادیلاک
  • اجاره کامارو کروک
  • اجاره ماشین های شاسی بلند
  • اجاره وسیله نقلیه
نوشته ایجاد شد 91

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا