جورپین اجاره فون کرماکی

اجاره پرده کروماکی

اجاره پرده کروماکی

حتما در پشت صنحه فیلم‌هایی که از جلوه‌های ویژه میدانی (Special Effects) استفاده می‌کنند پروه کروماکی را دیده‌اید. در این مقاله به اجاره پرده کروماکی که در زمره اجاره تجهیزات سینمایی قرار می‌گیرد همچنین نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

کروماکی چیست؟

یک تکنیک در فیلم‌برداری و عکاسی است که در آن به کمک پرده کروماکی یک فون عکاسی که در مقاله اجاره پرده عکاسی به آن پرداختیم به علاوه نرم افزار‌های خاص بخشی یک تصویر را جدا کرده و بر روی تصویر دیگری هم‌پوشانی می‌کنند.

تاریخچه

اولین بار در سال ۱۹۱۸ از این تکنیک استفاده شد. در آن زمان از پرده مشکی برای ایجاد تضاد استفاده کردند.بعد از آن آقای والت دیزینی برای فیلم سینمایی خود از پرده سفید استفاده کرد. پس از پیدایش فیلم‌های رنگی و پیشرفت علم این تکنیک هم پیچیده‌تر شد و آقای پترو والاهوس که به آن پدر علم کروماکی نیز لقب دادند از نگاتیو‌هایی که با مواد خاصی پوشانده شده بودند استفاده کرد. این مواد به طیف خاصی از رنگ حساس بودند .

چرا رنگ سبز؟

از ابتدای پیدایش این تکنیک از رنگ‌های مختلفی استفاده کردند و اصولا تمام رنگ‌ها قابلیت کروماکی شدن را دارند. اما از آن جایی که رنگ سبز و آبی بیشترین تضاد با رنگ پوست دارند کرومای دقیق‌تری خواهید داشت. همچنین یکی از مهم ترین اصل‌ها لنز و دوربین است. سنسور لنز‌های دوربین امروزی از سطوح حساس به سبز بیشتری نسبت به رنگ‌های دیگر برخوردارند، پس کمترین قسمت سبز بدون نویز صبط شده و شما می‌توانید آن را به راحتی  حذف کنید.

حتما از دوربین‌ها و لنز‌های مناسب استفاده کنید. اگر قصد انجام پروژه به صورت اقتصادی را دارید از اجاره لنز دوربین و اجاره لنز عکاسی استفاده کنید. اگر دوربین شما مناسب این کار نبود می‌توانید با اجاره دوربین عکاسی  یا فیلم برداری این مشکل را بر طرف کنید.

نحوه فواصل در کروماکی

  1. حداقل فاصله از پرده ۳ متر باشد. فاصله ۵ متر بهترین فاصله است. لازم نیست تمام فضا با رنگ سبز یا آبی پوشانده شود.نقاطی سوژه در آن حضور نداشته باشد به آسانی قابل حذف می‌باشند.
  2. دوربین را هم تا حد توان از سوژه دور نگه دارید. با این کار فوکوس روی سوژه می‌افتد و نقاط ضعف پرده سبز یا آبی مشخص نمی‌شود.
  3. از یک پرده یک دست و سالم استفاده کنید. برای شروع از کرایه پرده کروماکی استفاده کنید.

نورپردازی

  1. مطمعن شوید که نور روی پرده می‌افتند نه سوژه فبلم برداری.
  2. نور باید به صورت پیوسته و یک دست تمام صفحه را بپوشاند.
  3. مت باکس یک ابزار فوق‌العاده برای نور پردازی منظم است. قیمت خرید آن برای آماتور‌ها واقعا زیاد است بهتر است از گزینه اجاره تجهیزات عکاسی استفاده کنید.
  4. در نور پردازی از نرم کننده نور استفاده کنید تا از مشکل سایه‌های مزاحم رهایی یابید.
  5. یک کروماکی پروتابل تمام محدودیت‌ها را از بین می‌برد. هزینه خرید کروماکی پروتابل زیاد است می‌توانید با اجاره آن در بخش اجاره تجهیزات سینمایی این مشکل را بر طرف کنید.

 

 

و در آخر تنظیمات دوربین را در حالت دستی یا manual mode قرار دهید حالا کیفیت دوربین و هنر فیلم برداری شماست تعیین کننده است.

 

اجاره تجهیزات عکاسی

برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای یا نمیه حرفه‌ای نیاز به تجهیزات و تجربیات خاصی است. اصلی ترین از این تجهیزات دوربین عکاسی است. دوربین‌های عکاسی دارای مارک‌ها، نوع‌ها و لنز‌های متفاوتی هستند، همچنین سبک‌های متنوعی در عکاسی وجود دارد که هر یک نیازمند طیف خاصی از دوربین‌ها هستند، اینها باعث شده که شما می‌بایست با دوربین‌ها و لنز‌هی متفاوتی تجربه عکس برداری را به دست آورید. امروزه قیمت دوربین‌های عکاسی و همچنین لنزهای عکاسی سر به فلک می‌کشند، شما می‌توانید با اجاره دوربین عکاسی و اجاره لنز عکاسی یا اجاره لنز دوربین به راحتی و هزینه معقول این تجربه را به دست آورید.

یک از سبک‌های مهم عکاسی پرتره یا چهره است . در این سبک عکاسی از فون‌ها یا پرده عکاسی در پس ضمینه استفاده می‌کنند و فوکوس دوربین بر روی خود سوژه یا صورت فرد قرار می‌گیرد. پرده‌ها یا فون‌های عکاسی از جنس‌ها مختلفی و در طرح‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند، این تنوع و همچنین تنوع در سبک‌های عکاسی موجب شده که در هر پروژه استفاده از طرح یا جنس خاصی پرده نتجیه بهتری به همراه داشته باشد. به همین خاطر اجاره پرده فون عکاسی یا کرایه پرده عکاسی یک پیشنهاد عالی و حرفه‌ای است و همچنین از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.

نوشته ایجاد شد 12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا