اجاره پرینتر / جورپین

تاریخچه ای در خصوص دستگاه های چاپ

پرینترها نیز همچون هر وسیله دیگری تاریخچه ای دارد و شناخت تاریخچه همیشه به افراد کمک می کند تا گام های جدیدتری بردارند. صنعت چاپ که امروزه کار بشر را راحت کرده و فرهنگ نشر را رواج داده است گذشته ای دارد و در اینجا سعی می کنیم این گذشته را تا حدودی مرور کنیم.
چاپ تاریخچه ای به اندازه نوشتن دارد که از مصری ها با ساخت مهر شروع شد که به ۳۰۰۰ سال قبل میلاد برمی گردد. از این تاریخ به بعد هر مرحله تغییری را شامل شد که برخی از این تغییرات سازگار بوده و در زنجیره تکاملی قرار گرفته است.
اما کاری که گوتنبرگ انجام داد در واقع اولین قدم در راستای صنعت چاپ بصورت انبوه بوده است که مربوط به دهه ۱۴۰۰ می باشد. در این دوره بلوک های متنی برای ساخت یک کلمه یا جمله به صورت دستی تنظیم می شد و جوهر نیز به صورت دستی ریخته می شد.
گام بعدی مربوط به دوران انقلاب صنعتی و اختراع ماشین بخار شد که دستگاه های چاپ بخار با معرفی نیرو ساخت شدند در این مرحله برای اولین بار چاپ به صورت خودکار انجام شد. صنعت چاپ اولین گام خود را در سال ۱۹۱۴ برداشت. اما باز هم سرعت چاپ رضایت بخش نبود و این سرعت بسیار کمتر از ۱۰۰۰ صفحه در ساعت بود.
در همین دوران چاپ های مهره ای به چاپ صفحه ای ارتقا یافت و دومین گام مهم برداشته شد. در واقع در دهه ۱۹۱۰ جهشی اتفاق افتاد که همچنان ادامه دارد.
در سال ۱۹۲۳ نیز تکثیر رواج یافت. فرایند تکثیر نیز اینگونه بود که کاغذ بالایی تحت فشار بر روی کاغذ پایین مومی زده تاثیر می گذاشت و اینگونه گام به گام به چاپ امروزی نزدیکتر شدیم و اولین چاپگرها وارد بازار شدند. در ادامه توضیحی مختصر درخصوص ادامه روند رشد چاپگرها ارائه می شود.

چاپگرهای ماتریسی (۱۹۲۵)

این چاپگرها به صورت نقطه ای کار می کنند. عملکرد این دستگاه به اینگونه است که صفحه رنگی چرخان با عبور کاغذ تصویر را بر روی آن می اندازد. تنوع در گرافیک و فونت در این روش چاپ امکانپذیر است و تا دهه ۱۹۹۰ برای مصارف خانگی و دفاتر کوچک مورد استفاده قرار گرفت. و این نوع چاپ جای خود را به سایر روش های چاپ داد.

دستگاه های فتوکپی (۱۹۳۸)

به فناوری زیراکسینگ شهرت داشت که البته این روش همچنان برای تکثیر انبوه روش مناسب است.

چاپگرهای جوهرافشان (۱۹۵۱)

چاپگرهای جوهر افشان ۱۹۵۱ وارد بازار شدند و از ۱۹۷۰ قادر به اتصال رایانه ای و چاپ اسناد دیجیتالی شدند. چاپ لیزری نیز توانست ضعف های جوهر افشان را پوشش دهد و جای آن را در بازار بگیرد.
چاپ لیزری (۱۹۶۱) دستگاه های چاپ این دوره دقیقاً از همین تکنولوژی بهره مند اند. در واقع آخرین گام ها در صنعت چاپ همین مورد است.

چاپ سه بعدی ( ۱۹۸۱)

چاپ سه بعدی نیز از جمله دستاوردهای ۱۹۸۱ است اما تقریباً از ۲۰۱۰ به بعد اهمیت یافت و تصاویر چاپی به این روش دارای بعد سوم هستند که کیفیت بهتری را خواهند داشت.

چاپ دیجیتال (۱۹۹۱)

چاپ دیجیتال نیز موجب شد نامه ها و تصاویر به طور کلی اسناد دیجیتال شدند و دیگر مصرف کاغذ کاهش یابد و تنها در صورت لزوم اقدام به چاپ بر روی کاغذ می شود. این امکان برای زندگی امروز یک روش لازم الاجراست.
امروزه نیز به دلیل رواج چاپ دیجیتالی دیگر به شدت گذشته نیازی به پرینتر نخواهد بود و همین کاهش سطح نیاز ایجاب می کند که اجاره پرینتر به عنوان راه حلی برای استفاده موقتی معرفی شود.

اجاره پرینتر / جورپین
علاوه بر اجاره پرینتر امکان اجاره دستگاه کپی ، لپ تاپ ، تبلت ، گوشی موبایل و سایر تجهیزات دیجیتالی نیز فراهم است. برای تمامی گروه هایی که در بازه ای از زمان میزان تقاضا افزایش می یابد امکان اجاره پرینتر پاسخگویی به نیاز را ممکن می کند و امکان اجاره پرینتر و سایر تجهیزات فرصتی است تا انجام کارها راحت تر و نگرانی کمبود امکانات تا حدودی حذف شود.
اجاره دستگاه کپی نیز امکانی است که برای برخی گروه ها مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی نیز اجاره دستگاه کپی ، پرینتر ، اسکنر با هم یکجا صورت می گیرد که این امکان برای افرادی که به هر سه دستگاه به صورت موقتی نیاز دارند به صرفه تر خواهد بود.
اگر به همراه پرینتر موارد دیگری نیز نیاز داشتید می توانید در جورپین دنبال آن بگردید. اجاره لپ تاپ یک مورد است که ممکن است مورد نظرتان باشد. برای اجاره لپ تاپ آنچه را که می خواهید در سایت پیدا خواهید کرد. اجاره لپ تاپ اپل ، لنوو ، ایسوس و … امکانپذیر است.
با وجود جورپین می توانید ابتدا هر انچه نیاز دارید و در خصوص استفاده مداوم از آن مطمئن نیستید و یا اینکه به صورت موقتی به آن نیاز دارید به سایت مراجعه کنید تا بدون صرف هزینه بالا به خواسته خود برسید.

نوشته ایجاد شد 354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا