اجاره پرینتر / جورپین

نکاتی در خصوص نگهداری از پرینتر و افزایش کیفیت و طول عمر آن

کاربر هر وسیله ای بایستی در هر مرحله اطلاعات مناسبی را در خصوص آن دستگاه کسب کند که این اطلاعات کمک می کند تا نتایج مثبتی حاصل شود. زمان خرید و یا اجاره پرینتر بایستی نکاتی را برای انتخاب مناسب ترین پرینتر کسب کنید. سعی کنید اطلاعاتی در خصوص انواع برندها و شناخت بهترین برند کسب کنید. زمان استفاده از آن نیز نکاتی در خصوص نگهداری درست از آن کسب کنید. در این مقاله نکاتی درخصوص نگهداری درست و اصولی از پرینتر جهت آگاهی دارندگان ان ارائه شده است. در صورتی که به این موارد توجه کنید بدون شک نتایج بهتری را کسب خواهید کرد.

 

۱٫ به روزرسانی درایور پرینتر

پس از اتصال سخت افزاری پرینتر به سیستم کامپیوتری خود بایستی این دو دستگاه به صورت نرم افزاری نیز بهم متصل شوند. هر پرینتر نرم افزار خاص خود را دارد و بایستی نرم افزار متناسب مدل دستگاه را نصب کنید. اما در نظر داشته باشید که برای بهره گیری از حداکثر توانمندی های پرینتر بایستی همواره نرم افزار آن را به روزرسانی کنید. به روزرسانی همواره در پی رفع یک مشکل یا ارائه تجربه بهتر به کاربر صورت می گیرد.

۲٫ به روز رسانی سیستم عامل پرینتر

سیستم عامل پرینتر چیزی شبیه درایور پرینتر است با این تفاوت که سیستم عامل روی خود پرینتر نصب می شود. این برنامه دقیقا زمانی که پرینتر ساخته می شود روی آن نصب می شود. و سیستم عامل پرینتر نیز نیاز به به روز رسانی خواهد داشت.

۳٫ تمیز کردن داخل پرینتر لیزری

برای داشتن کیفیت مناسبی از تصویر بایستی داخل پرینترهای لیزری را تمیز کنید. این تمیز کردن شامل رول ، مسیر کاغذ ، کارتریج و خروجی کاغذ می شود. برای تمیز کردن هر کدام از این بخش ها نکات ویژه ای را بایستی رعایت کنید که برخی از این نکات در ادامه آورده شده است.
برای تمیز کردن رول ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید با یک دستمال نرم و بدون پرز آغشته به آب یا الکل سطح آن را تمیز کنید. پیش از اینکه رول را سر جای خود بگذارید اجازه دهید خشک شود. الکل قابل اشتعال است و سعی کنید از همجواری آن با شعله بپرهیزید. برای برداشتن خاک و کثیفی از روی رول ابتدا با دستمال خشک روی آن را تمیز کنید.
در صورتی که زمان چاپ روی کاغذ نقطه و لکه مشاهده می کنید این مشکل مربوط به مسیر عبور کاغذ است و بایستی آن را تمیز کنید. تمیز کردن مسیر کاغذ در واقع با دستمال انجام نمی شود و به صورت خودکار و با زدن یک دکمه روی پرینتر و انجام عملی همچون خود پرینت اما با مدت زمان طولانی تر صورت می گیرد. در زمان انجام عمل کلینینگ نمی توان از دستگاه استفاده کرد و همچنین برای تمیز شدن کامل دستگاه گاهی چندین بار این عمل را انجام می دهند.
تمیز کردن کارتریج نیز اما به تعداد دفعات کمتر بد نیست. برای تمیز کردن کارتریج مراقب باشید قسمت حساس و سیاه و سفید کارتریج رو لمس نکنید. پیش از پاک کردن این قسمت دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید پرینتر خنک بشه سپس از برق بکشید و کارتان را انجام دهید.
خروجی پرینتر نیز به دلیل اینکه گرد و غبار روی آن می نشیند سعی کنید با یک دستمال نم دار تمیز کنید. سعی کنید از دستمال بدون پرز استفاده کنید.

۴٫ حداقل یک چاپ در هفته

پرینترهای جوهرافشان بایستی در طول هفته کار کرده باشند. برای جلوگیری از خشک شدگی جوهر و یا گرفتگی دستگاه اگر طولانی مدت از آن استفاده نمی شود بایستی سعی کنید حداقل هفته ای یکبار یک برگه را پرینت کنید که مانع از خرابی شود.

۵٫ انتخاب مکان مناسب برای چاپگر

دستگاه بایستی در محل مناسب قرار داده شود. هر دو نوع پرینتر جوهر افشان و لیزری در صورتی که در معرض حرارت بالا و یا خشکی شدید باشند دچار عوارضی می شوند که در جوهر افشان این مشکل در واقع همان گرفتگی در چاپ است و در پرینترهای لیزری نیز تخریب پودر است. بنابراین پرینترتان را در محل مناسب قرار دهید طوری که در معرض نور آفتاب ، گرمای قابل توجه و یا رطوبت نباشد.

۶٫ استفاده از کاغذ مناسب

استفاده از کاغذ مناسب چاپ بر عمر دستگاه و همچنین کیفیت تصویر می افزاید. کاغذ با ضخامت استاندارد، درجه نرمی مناسب و همچنین عدم استفاده از کاغذ مرطوب. اما در صورتی که با وجود رعایت تمامی این موارد گرفتگی کاغذ در دستگاه را تجربه کردید پرینتر نیازمند سرویس است.

۷٫ استفاده از کاور برای پوشش پرینتر

سعی کنید برای پرینترتان یک کاور پلاستیکی مناسب تهیه کنید. هر دو نوع پرینتر لیزری و جوهرافشان در مقابل گرد و غبار و کثیفی حساس هستند و در صورتی مراقبت از ان ها در مقابل گرد و خاک بر طول عمر آن ها و حتی کیفیت چاپ افزوده می شود.

۸٫ خاموش کردن دستگاه در صورت عدم استفاده

۹٫ جلوگیری از خشک شدن کارتریج

در صورتی که جوهر کارتریج شما تمام شده ، کارتریج خود را از دستگاه خارج کنید به این دلیل که باعث گرفتگی دستگاه خواهد شد.

 

خدمات جورپین

هدف این مقاله ارائه نکاتی برای نگهداری درست از پربنتر است اما جورپینخود ارائه دهنده خدمات اجاره پرینتر است. این امکان کمک می کند تا هزینه های تعمیر و نگهداری را متحمل نشوید اما بهتر است در طول مدت اجاره پرینتر از آن درست استفاده کنید. حال مزیت اجاره پرینتر در چیست؟
زمانی که شما فرصت انتخاب داشته باشید در صورتی که نیازی موقتی به این دستگاه داشته باشید به راحتی اجاره را انتخاب می کنید. گاهی نیز میزان تقاضا افزایش می یابد و تجهیزات شما پاسخگو نیست در این شرایط اجاره پرینتر بهترین راه حل خواهد بود که قدرت پاسخگویی و همچنین سودآوریتان را افزایش می دهد.

نوشته ایجاد شد 354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا