اجاره پرینتر / جورپین

ویژگی هایی که بایستی در انتخاب چاپگر در نظر بگیرید

یک پرینتر چند عملکردی وسیله مهمی برای منزل و یا محل کار شما خواهد بود. شناخت ویژگی های مهم در انتخاب نوع پرینتر موضوع مهمی است به این دلیل که شما می خواهید موردی را متناسب با نیازتان انتخاب کنید. برخی پرینترها تنها یک عملکرد را ساپورت می کنند و برخی نیز چندعملکردی هستند. اما در ادامه به نکاتی اشاره می شود که بایستی در انتخاب پرینتر به آن توجه کنید.

سرعت چاپ

اولین مورد مهم و قابل توجه سرعت پرینت است که براساس این سرعت تعیین می شود که این دستگاه با توجه به هدف شما مناسب است یا خیر؟ در نظر داشته باشید که چاپ ۲۰ برگه سیاه و سفید و یا ۱۰ برگه رنگی در طول مدت یک دقیقه نشان می دهد که این دستگاه یکی از پارامترهای مهم را دارد. در هنگام تست چاپ هرگز به چاپ یک برگه اکتفا نکنید و اجازه دهید تا صحت وجود این ویژگی را به عینه برداشت کنید.

کیفیت چاپ

پس از تایید سرعت چاپگر نوبت به کیفیت چاپ می رسد. کیفیت چاپ براساس تعداد نقطه در اینچ تعیین می شود. که این تعداد برای تصاویر رنگی و سیاه و سفید کاملاً از یکدیگر متمایز است. همچنین موضوع کیفیت چاپ را بایستی براساس میزان اهمیت اسنادی که می خواهید چاپ کنید تعیین کنید. گاهی کیفیتی معمولی کفایت می کند اما گاهی اصل سند تصاویر است و اینجاست که کیفیت این چاپ و تعداد نقطه در سطح بایستی بیشتر باشد. همواره کیفیت چاپ را براساس هدفتان انتخاب کنید همیشه قرار نیست که دنبال بالاترین کیفیت باشید بلکه متناسب ترین را برای هدفتان دنبال کنید.

چرخه کار

چرخه کار دقیقا همان فاکتوری است که تعیین کننده کاربرد چاپگر برای محیط اداری ، تجاری و مسکونی است. چرخه به معنای همان توان دستگاه و تعداد پرینت در بازه زمانی مشخص مثلا یک ماه است. براساس این فاکتور می توانید دستگاهی را که برای مصرف خانگی لازم دارید از نوع اداری و یا سایر انواع جدا کنید. اینگونه هزینه کمتری را صرف خرید پرینتر خواهید کرد. به عنوان مثال یک پرینتر با قابلیت چاپ ۵۰۰۰ برگه در ماه برای مصرف خانگی پاسخگو است در حالیکه نمونه اداری آن بایستی توانایی چاپ ۲۰۰۰۰ برگه در ماه را داشته باشد. توجه به این نکته کمک می کند تا از هزینه های غیرضرور بپرهیزید.

لیزر در مقابل جوهر افشان

برای درک برتری یکی بر دیگری بایستی این دو نوع پرینتر را از ابعاد مختلف مقایسه کرد و سپس انتخاب کرد. در ابتدا باید گفت پرینترها ابتدا جوهرافشان بودند و انواع لیزری گونه تکامل یافته و به روز است و بدون شک نسبت به آن برتر خواهد بود و مقایسه تنها جهت آگاهی صورت می گیرد. کیفیت چاپ تصویر لیزری بالاتر ، کارتریج آن گرانتر اما در مقابل ماندگاری آن بیشتر است و در نتیجه به صرفه تر خواهد بود. همچنین سرعت چاپ در نوع لیزری بیشتر از جوهر افشان است. همین مقایسه ویژگی های اصلی نشان می دهد که نوع لیزری انتخاب بهتر خواهد بود.

هزینه های جایگزینی جوهر

در خصوص کارتریج نیز سعی کنید اطلاعاتی داشته یاشید. آگاهی از هزینه کارتریج ، عملکرد مورد انتظار و نهایتاً هزینه یک صفحه در انتخاب تاثیرگذار خواهد بود. دقت کنید که کارتریج رنگی و سیاهو سفید نسبت به همدیگر متفاوت خواهند بود.

قابلیت اسکنر دستگاه

عموماً دستگاه ها چندعملکردی هستند. بهتر است پرینتر قابلیت اسکن نیز داشته باشد به این دلیل که عموماً اسکنر مورد نیاز است و در صورتی که همگی در یک دستگاه قرار داده شده باشند کار برای شما راحت تر خواهد شد و همچنین فضای کمتری نیز اشغال خواهد کرد.

اجاره پلاتر / جورپین
اجاره پرینتر راه حلی برای نیاز موقتی

نکاتی که در بالا گفته شد در واقع فاکتورهایی است که بایستی هنگام انتخاب در نظر داشته باشید تا علاوه بر اینکه به نتیجه مورد درخواستتان می رسید از هزینه های غیرضرور نیز بپرهیزید. همانگونه که می توان پرینتر را خرید امکان اجاره پرینتر وجود دارد و این راه حل در مواقعی که موقتاً به آن نیاز دارید فرصت خوبی خواهد بود. برای اجاره پرینتر مورد نیاز خود ابتدا این نکات را در نظر بگیرید و سپس مناسب ترین را انتخاب کنید اما زمان خرید تک تک این مولفه ها را در نظر بگیرید و با حساسیت بیشتری انتخاب کنید. گرچه که پیش از خرید می توانید با اجاره پرینتر به شناختی درست پیش از خرید برسید. امیدواریم که این مقاله شما را در انتخاب بهتر یاری رساند.

اجاره اسکنر / جورپین

نوشته ایجاد شد 354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا