اجاره تجهیزات پزشکی / جورپین

دلایلی مبنی بر اهمیت گذراندن دوران نقاهت بیماری در منزل

بیماری دورانی دارد که اگر در این دوران مراقبت جدی داشته باشید و به تک تک دستورات پزشک عمل کنید درمان به درازا نخواهد کشید. همچنین همیشه نیازی به گذراندن این دوران در بیماستان نخواهد بود. سعی کنید پس از اینکه دوران حضور در بیمارستان به سر رسید با تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز جهت مراقبت و کسب اجازه از پزشک و کادر بیمارستان بیمار خود را به منزل منتقل کنید. حال دلیل اینکه تاکید ما بر کوتاه کردن دوران حضور در بیمارستان است را در ادامه توضیح خواهیم داد.

تحرک فرد بیمار و تاثیر آن بر سلامت

کادر درمان همواره در دستیابی به سلامت و همچنین تحرک فرد بیمار از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند اما به هر جهت توانایی پرسنل پرستاری نیز تا حدی است و به دلیل اینکه تعداد بیماران بیشتری در بیمارستان حضور دارند فرصت و امکانی فراهم نیست تا بتوان مانع از عواقب ناشی از یکجا نشینی شد. در صورتی که اگر فرد در منزل باشد همه این موارد دعایت خواهد شد. اما در بند بعدی در خصوص توان جسمانی صحبت می کنیم.

کاهش میزان توان جسمانی

بیمار هم در منزل و هم بیمارستان نیاز به استراحت دارد اما تفاوت است بین این دو فضا به دلیل آزادی هایی که منزل و فضای شخصی به آن ها می دهد. پژوهش ها نشانگر این است که در صورت حضور طولانی مدت شما در بیمارستان تحرک ، تناسب اندام ، و قدرت عضلانی از بین می رود و دستیابی به این موارد بسیار زمانبر خواهد بود بنابراین خود همین موضوع یکی از نشانه های طولانی شدن پروسه درمان خواهد بود. برای افراد بالای ۸۰ سال سن به ازای هر ۱۰ روز بستری به میزان ۱۰% توان بدنی آن ها نیز کاهش می یابد. زمانی که در منزل هستید می توانید لباس های راحتی خودتان را بپوشید و این موضوع خود به دلیل تاثیری که بر روان فرد می گذراد پروسه درمان را کوتاه تر می کند و شرایط را برایتان عادی جلوه می دهد. همچنین زمانی که در منزل هستید می توانید یکسری کارها را انجام دهید که انجام همین کارها و به اراده خود بودن کمک می کند تا تحرک بیشتری داشته باشید.

عدم استراحت کافی

توجه به ساعت بدن یکی از مواردی است که به سرعت روند درمان کمک می کند و موضوعی است که همیشه بایستی به آن توجه داشت. خواب در وقت مناسب و خواب کافی و عمیق عملکرد بازسازی ، ترمیم و جوانسازی را در پی خواهد داشت. بنابراین یکی از عواملی که می تواند بر سرعت روند درمان تاثیرگذار باشد خواب با کیفیت است. اما بیمارستان ها اماکنی شلوغ و پرازدحام هستند و زمان در کنترل شخص نیست همین موضوع مانعی بر سر راه استراحت کافی فرد خواهد بود. همین مورد خود روند درمان را کند خواهد کرد بنابراین در صورتی که می توانید بین منزل و بیمارستان انتخاب داشته باشید و پزشک شما با منزل رفتنتان موافقت کرده است منزل را انتخاب کنید.

ابتلا به عفونت بیمارستانی

عفونت های بیمارستانی از جمله تهدیدات بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان خواهد بود. در دوران بیماری قوای بدنی شما برای مقابله با ویروس ها و باکتری کاهش می یابد و این موضوع خود می تواند زمینه ساز عفونت در بدن شما باشد. در صورت امکان برای جلوگیری از ابتلا به این دست عفونت ها منزل را به عنوان مکان امن استراحت و بستری انتخاب کنید. البته با دستور پزشک و در صورت عدم نیاز به حضور در بیمارستان.

تاثیرات ذهنی بر سرعت روند درمان

در دوران بیماری حضور در بیمارستان لازم است و در واقع بیمارستان ها با چنین هدفی ساخت شده اند اما در شرایطی که امکان حضور در منزل باشد خود می تواند بر روحیه بیمار تاثیر بگذارد طوری که احساس بیماری کاسته شود و همین موضوع خود باعث افزایش سرعت درمان خواهد شد. در واقع روحیه فرد تاثیر مستقیمی بر روند درمان خواهد داشت و محیط نیز از عوامل تاثیرگذار بر روحیه است.

اجاره ویلچر / جورپین
راهکارهایی برای مراقبت بیمار در منزل

در مقابل مزایایی که برای پرستاری در منزل ذکر کردیم بایستی راهکارهایی را نیز برای مراقبت بهتر و با استانداردهای سلامت نیز ذکر کنیم. اجاره تجهیزات پزشکی یک راهکار است تا بتوانید در صورت امکان دسترسی به وسایل مورد نیاز خود داشته باشید. برای اجاره تجهیزات پزشکی یکسری مراکز عرضه کننده خدمت وجود دارد که جورپین یکی از این مراکز است. امکان اجاره تجهیزات پزشکی با ذکر جزئیات در سایت قابل پیگیری است.
در این میان اجاره ویلچر بیشتر از سایر تجهیزات مورد استقبال قرار گرفت. اجاره ویلچر در انواع مختلف امکانپذیر است و به فرد بیمار با توانایی حرکتی کم کمک می کند تا به راحتی جابجا شود و از میزان وابستگی او کاسته شود. برای اجاره ویلچر می توانید به سایت مراجعه و تنوع را مشاهده کنید. در میان این تنوع نیز اجاره ویلچر ساده بیشتر از انواع دیگر مورد استقبال بوده است.
اجاره تخت بیمارستانی نیز از جمله مواردی است که ممکن است مورد نیازتان باشد. برای اجاره تخت بیمارستانی در نظر داشته باشید که انواع شکن دار و ساده و همچنین مکانیکی و برقی آن موجود است. اجاره تخت بیمارستانی برای مراقبت از بیمار که دچار عارضه های نخاعی و در استخوانبندی شده و نمی تواند زیاد تحرک داشته باشد به دلیل امکان تغییر وضعیت گزینه مناسبی خواهد بود.
همچنین اجاره دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند و امکان مراقبت از آن ها در بیمارستان مقدور نیست فراهم است. برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز در نظر داشته باشید که انواع خانگی و پرتابل آن وجود دارد و بسته به نیاز خود می توانید اقدام کنید. اجاره دستگاه اکسیژن ساز نسبت به کپسول های اکسیژن (که البته امکان اجاره آن نیز وجود دارد) بهتر است به این دلیل که منبع تغذیه اکسیژن ساز هوای طبیعی اتاق است و علاوه بر سلامت هوا نیاز به شارژ نیز ندارد.

نوشته ایجاد شد 354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا