اجاره تجهیزات سینمایی / جورپین

۶ توصیه برای اجاره تجهیزات سینمایی بجای خرید آن

به عنوان فیلمساز، فیلمبردار و عکاس اکثر ما در رویاهای خود روزی را میبینیم که تمام وسایل لازم برای ساخت پروژه هایمان را خودمان داریم. اما در واقعیت داشتن چنین تجهیزات کاملی تقریبا غیرممکن است مگر اینکه خودتان یک مکان اجاره تجهیزات داشته باشید مثل سایت جورپین. تجهیزات فیلم بسیار گران قیمت هستند و با تنوع فراوان نیز تولید می شوند تا بتوان مالکیت هر قطعه را ممکن یا حتی هوشمند کرد. حتی اگر دوربین، لنز یا تعدادی از ابزار مورد نیاز را داشته باشیم باز هم نیاز داریم برای هر یک از پروژه هایمان وسایلی را اجاره کنیم. اجاره تجهیزات سینمایی شامل اجاره دوربین فیلمبرداری ، اجاره تجهیزات عکاسی ، اجاره دوربین عکاسی و غیره است.
با اینکه اجاره تجهیزات سینمایی ارزان تر از آن است که بخواهیم برای هر پروژه وسایلش را بخریم اما هزینه های همین هم زیاد است. من در طی سالها تعداد زیادی تجهیزات دوربین اجاره کرده ام و در این راه چیزهای زیادی یاد گرفته ام بنابراین چند ترفند در احتیار شما قرار می دهم که در هزینه ها صرفه جویی شود و تجربه کرایه وسایل هم کمی هیجان انگیز شود.اجاره دوربین عکاسی / جورپین

۱٫به دنبال ابزار قدیمی تری باشید که همان کار را انجام دهد

وسوسه کننده است که برای هر کاری روی جدیدترین و بهترین ابزار تمرکز کنیم. اما گاهی اوقات می توانید ابزار قدیمی تری اجاره کنید که اغلب نیازهای شما را هم برطرف کند. تجهیزات جدید و “داغ” ارزش اجاره خود را به سرعت از دست می دهند اما دوربین هایی که سه یا چهار ساله هستند را معمولا می توان با کسری از هزینه دوربین های مدرن اجاره کرد. به علاوه، همانطور که انتظار می رود دوربین هایی که مربوط به سه یا چهار سال قبل هستند هنوز هم خوب و مناسب هستند. دوربین های ARRI ALEXA , RED Epic , Sony FS7 Mark I , Panasonic Varicam که مربوط به چند سال قبل هستند همچنان هم تصاویر خیره کننده ای ثبت می کنند. در رنج قیمتی پایین تر ۵D mark III با قیمتی پایین تر از Mark IV اجاره داده می شود اما در نورکم همان تصویر خوب را ثبت می کند البته با رزولوشن پایین تر. اما شاید شما همان رزولوشن پایین تر را نیاز داشته باشید. اگر در حال تهیه یک پروژه برای تحویل وب با کیفیت ۱۰۸۰p هستید، بنظر منطقی است که یک دوربین ۱۰۸۰p اجاره کنید و پول بیشتر را برای یک گزینه ۴K ذخیره کنید. دوربین های دیجیتال سینما برای حدود یک دهه است که می درخشند و هنگامی که در تلاش برای ذخیره پول باشید گزینه های زیادی را برای شما فراهم می کنند. به خصوص برای کارهای چند دوربینی، تجهیزاتی که مربوط به چند سال پیش هستند می توانند بصورت شگفت آوری مقرون به صرفه باشد و در بودجه صرفه جویی شود. از این طریق می توانید هزینه هایی برای اجاره ماشین و یا رزور اقامتگاه بوم گردی نیز ذخیره نمایید.

۲٫گزینه های اجاره ای خود را در نظر بگیرید

با شروع بازارهای آنلاین اجاره دوربین مانند KitSPLIT که زمینه ای را برای شرکت ها، افراد و سراهای اجاره فراهم کرده است که قیمت ها و ابزار تصویربرداری خود را در یک فضای رقابتی لیست کنند، چشم انداز کرایه به طور چشمگیری تغییر کرده است. پلت فرم های اجاره آنلاین مکان خوبی هستند که از آنجا شروع به جستجو کنید زیرا لیست های متنوع و تقریبا کاملی ارائه می دهند. اگر تازه وارد این پلت فرم ها می شوید، احتمالا شگفت زده می شوید که چه تعداد اجاره دهنده دوربین، لنز و سایر تجهیزات در این سایت ها در دسترس هستند. برای مثال در جورپین ده ها لیست وجود دارد، به این معنی که انتخاب گسترده تری نسبت به هر جایی برای اجاره کردن وسایل یا پلت فرم های آنلاین دارید. برای اجاره تجهیزات سینمایی ، اجاره دوربین فیلمبرداری ، اجاره تجهیزات عکاسی ، اجاره دوربین عکاسی می توانید به سایت جورپین مراجعه نمایید.

۳٫انتخاب یک کیت

بیشتر اوقات مکان های اجاره دهنده وسایل یا فیلمسازان فریلنس که ابزارهایشان را اجاره می دهند آنها را درون یک کیت که معمولا با اسم حرفه مشخص می شود قرار می دهند (مثلا کیت دستی ، کیت ورزشی و …). که می تواند شامل تمام ابزارهای مرتبطی باشد که برای انجام کارتان لازم دارید. کیت ها شگفت آور هستند زیرا شخصی که کیت را سازماندهی می کند برای اطمینان از اینکه تمام ابزارهای مورد نیاز شما در کیت قرار داشته باشد و همه آنها به خوبی باهم کار کنند، وقت صرف کرده است. شاید وسوسه شوید که تک تک ابزارهای مورد نیازتان را جداگانه اجاره کنید و در کنار هم قرار دهید اما از آنجا که معمولا برای کیت ها تخفیف قرار می دهند، گرفتن کیت ها به صرفه تر خواهد بود. در وقت و انرژی نیز برای شما صرفه جویی می شود. حتی اگر با انتخاب ابزار در بازار بتوانید کمی هزینه های خود را مدیریت کنید، باید سازگاری تمام آنها با یکدیگر را بررسی کنید. گاهی ، صرفه جویی اندک در هزینه به دردسرهای تنظیم کردن ابزار و هماهنگ نبودن ابزارها باهم ، نمی ارزد.اجاره پرینتر / جورپین

۴٫ موقعیت مکانی و انتخاب های چندگانه را در نظر بگیرید

در پروژه های فیلمبرداری بزرگتر، معمولا افراد نگران تحویل گرفتن و پس دادن وسایل هستند. این منجر می شود شرکت ها محصولات خود را از هرجایی که بتوانند عرضه کنند تا بتوانند معامله راحت تری فراهم کنند. هرچند، اگر پروژه کوچکتری دارید بهتر است علاوه بر در نظر گرفتن هزینه، زمانی هم صرف کنید تا ببینید چقدر طول می کشد تا تجهیزات به شما برسد. اگر در بروکلین هستید، اجاره کردن تجهیزات از شرکتی در نیوجرسی – یا حتی دورتر! – که چند صد دلار ارزانتر است، نسبت به اجاره وسایل از همسایگی خودتان، نمی ارزد و ما به التفاوت آن صرف تحویل گرفتن و پس دادن می شود مخصوصا اگر تاکسی بگیرید. اجاره کردن وسایل از نزدیکی خودتان مهم است زیرا داشتن رابطه کاری خوب با کسی که وسایل را از او گرفته اید حیاتی است.اگر در حین کار مشکلی پیش بیاید نیاز دارید کسی نزدیک شما باشد که در پروسه حل مشکل، تعمیر و یا جایگزینی وسیله از شما حمایت کند تا بتوانید پروژه را به خوبی ادامه دهید. در صورتی که نیاز به فیلمبرداری در خارج از شهر دارید نگران نباشید. امکان اجاره ماشین و یا رزرو اقامتگاه بوم گردی نیز در جورپین فراهم شده است.

۵٫به آنها بگویید که در حال انجام دادن چه کاری هستید

همیشه ارزشش را دارد که برنامه های خود را برای تمام کسانی که درگیر پروژه می شوند توضیح دهید، حتی کسانی که تجهیزات را از آنها می گیرید. چرا این جزییات را در اختیار آنها قرار بدهید؟ زیرا این فرصت وجود دارد که آنها قبلا با تجهیزات مشابهی سر و کار داشته باشند و بتوانند باعث صرفه جویی هزینه شما شوند یا مواردی را بدانند که شما متوجه آنها نباشید. سوالاتی همواره پیش می آید و بهتر است آنها را دو روز قبل از شروع فیلمبرداری بپرسید که وقت کافی برای رفع و تنظیم آنها دارید نه زمانی که پروژه شروع شده است. مردم و ارگان هایی که مالک تجهیزات هستند معمولا زمان زیادی را صرف کار کردن و صحبت کردن با آنها می کنند. بینش آنها به شما کمک می کند کار خود را راحت تر انجام دهید و با دادن چشم اندازهای بیشتری از کاری که میخواهید انجام دهید به آنها کمک می کنید.

۶٫ برای زمان مختص سوار کردن/تخلیه کردن وسایل آمادگی داشته باشید

یک اشتباه تازه کاران این است که زمان کافی برای فرایند سوار کردن یا تخلیه کردن وسایل اختصاص نمی دهند. اجاره کردن دوربین مشابه اجاره کردن اره برقی از فروشگاه ابزار یا حتی شبیه اجاره کردن اتومبیل نیست که تنها قدم زدن در اطراف اتومبیل برای بررسی خراش ها و یا نگاه کردن به چند عکس در موبایل ، تمام کاری است که انجام می شود. تجهیزات فیلم و ویدیو پیچیده هستند و شما قرار است در موقعیت های حساسی از آنها استفاده کنید، جایی که با از دست دادن ۱۰ دقیقه زمان برای سرهم کردن تجهیزات، یک صحنه را از دست می دهید. کاملا ضروری است که در ابتدا با تمام وجه های وسیله خود کاملا آشنا شوید. با کسی یا جایی که وسیله را از او اجاره کرده اید زمانی را مختص سوال کردن و امتحان کردن تنظیمات مختلف قرار دهید. با توجه به اندازه و ماهیت ابزار، می توان این چک کردن ها را در گستره ای از مکان ها انجام داد اما نکته کلیدی این است که برای روز خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشید که بتوانید هرچیزی را قبل از تنظیم کردن، تست کنید و یاد بگیرید.
امیدواریم این نکته ها گیدا کردن، گرفتن و استفاده از تجهیزات کریه ای مورد نیاز برای پروژه بعدیتان را تسهیل کند. آیا سوالی از این مقاله دارید یا نکته ای دارید؟ در نظرات با ما در میان بگذارید.

اجاره ماشین / جورپین

نوشته ایجاد شد 302

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا