اجاره تجهیزات پزشکی / جورپین

خرید بهتر است یا اجاره تجهیزات پزشکی

همواره برای تجهیز یک مرکز درمانی باید از به روزترین تجهیزات بهره گرفت به این دلیل که تجهیزات جدید در کنار دانش کافی می تواند روند درمان را بهبود بخشد و از میزان نگرانی های بیماران کم کند. زمانی که تجهیزات درمان دغدغه بیمار نباشد درمان راحت تر می شود و همچنین تجهیزات جدیدتر از اتلاف وقت بی رویه نیز ممانعت به عمل می آورد. در مقابل تجهیز، سرمایه قرار دارد. زمانی که سرمایه کافی فراهم باشد خرید بدون هیچگوه دغدغه صورت می گیرد اما در صورتی که نقدینگی کافی نباشد چه باید کرد؟ اجاره تجهیزات پزشکی در این شرایط گزینه مناسبی است که مانع کمبود امکانات و راه اندازی مراکز درمان پیشرفته می شود. در ادامه به اجاره تجهیزات پزشکی و همچنین خرید تجهیزات در دو بند متفاوت پرداخته شده که این مقایس و بررسی نکات مثبت و منفی کمک می کند در انتخاب بهتر عمل کنیم.

اجاره بالایر بیمار / جورپین

مزایا و معایب اجاره تجهیزات پزشکی

اجاره تجهیزات پزشکی همچون اجاره دستگاه اکسیژن ساز ، ویلچر ، تخت بیمارستانی ، اجاره دستگاه لیزر و برای بخش دندان نیز اجاره یونیت دندانپزشکی و سایر تجهیزات موردنیاز بهترین راه حل برای بیمارستان هایی است که دارای سرمایه کافی برای تجهیز نیستند. به دلیل محدودیت های خود نمی توانند از بانک ها و مراکز سرمایه گذاری تسهیلات پاسخگو به نیاز دریافت کنند. با وجود این مسائل، بیمارستان ها باید با تکنولوژی پیشرفته تجهیز شوند که بتوانند با سایر مراکز درمانی رقابت کنند. نبود سرمایه کافی نمی تواند توجیه مناسبی برای پایین بودن سطح تجهیزات باشد. علت اهمیت کیفیت تجهیزات در تاثیری است که بر روند درمان و در برخی موارد تشخیص درست پزشک می گذارد. زمانی که یک مرکز درمان تمام امکانات مورد نیاز احتمالی برای تشخیص و درمان را داشته باشد کمک بزرگی به بیمار کرده است. سطح امکانات پزشکی در بسیاری از شهرها به حدی پایین است که افراد زیادی با هدف درمان به شهرهای بزرگ و عموما تهران مراجعه می کنند و این خود گویای ضعف بزرگ نظام پزشکی در اکثر شهرهای کشور است. در حالی که این ضعف همیشه به خاطر دانش پزشکی نیست و تجهیزات پزشکی است که کیفیت کافی را ندارد. وجود امکان اجاره تجهیزات پزشکی فرصتی را فراهم می آورد که چنین مراکزی تجهیز شوند. مهم ترین مزیت استفاده از تجهیزات کرایه ای این است که نیازی به سرمایه اولیه نیست. زمانی که مالکیت تجهیزات از آن شما نباشد سرمایه بیمارستان پایین تر خواهد بود و مسائل مالیاتی نیز تعدیل یافته تر می شود. خرید با وجود فشارهای مالی زیاد باعث می شود آن تجهیزات در زمره دارایی های شما قرار گیرد. بنابراین خود این موضوع یعنی کاهش فشارهای مالیاتی در شرایط مالی نامطلوب و شروع فعالیت حرفه ای. از معایب تجهیزات اجاره ای این است که حق مالکیت با شما نیست، تجهیزات جزئی از دارایی های شما به حساب نمی آید. پرداخت های دوره ای و سر وقت بابت اجاره را خواهید داشت. اما در مقابل امکان بهره گیری از جدیدترین تجهیزات فراهم است.
اجاره یونیت دندانپزشکی / جورپین

مزایا و معایب خرید تجهیزات پزشکی

خرید تجهیزات بیمارستان نیاز به سرمایه قابل توجهی دارد و از این رو مراکز درمانی که محدودیت های عمده مالی را ندارند می توانند تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنند. گزینه خرید تجهیزات به معنای ارزش تجهیزات است و زمانی این گزینه را فعال می کنیم که کالای مورد نظر ارزش خرید را داشته باشد. ارزش خرید اینگونه تعیین می شود، زمانی که تجهیزات دارای طول عمر طولانی هستند و احتمال به روز شدن این تجهیزات بسیار کم است، می توان به خرید فکر کرد. مراکز درمان در هنگام خرید بایستی به تجزیه و تحلیل طول عمر و میزان اهمیت به روزآوری تجهیزات توجه ویژه ای داشته باشند. از معایب خرید این است که هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات را به مخارج مرکز درمان اضافه می کند. در صورت استهلاک باید جایگزین مناسب برای آن تعیین شود. در گذر زمان به سرعت تجهیزات منسوخ می شوند و فروش آن ها نیز به دلیل اینکه نمی تواند بخشی از هزینه های خرید را جبران کند، گزینه مناسبی نیست. مزیت خرید تجهیزات این است که دارایی تبدیل به سرمایه ای برای مرکز درمان می شود و مالکیت از آن شماست. در سایت جورپین امکان اجاره تجهیزاتی از جمله اجاره دستگاه اکسیژن ساز ، دستگاه لیزر ، ویلچر ، تخت بیمارستانی و بسیاری موارد دیگر نیز فراهم است که در صورت نیاز می توانید جهت تجهیز مراکز درمانی خود از آن بهره مند شوید. این امکان علاوه بر مراکز درمان همواره برای بیمارانی که دارای نیازی موقتی به این تجهیزات اند نیز فراهم است. که اجاره ویلچر برای حفظ استقلال در صورت بوجود آمدن ضعف های جسمانی ، اجاره تخت بیمارستانی و همچنین در صورتی که میزان ناتوانی بیمار از حدی گذشت اجاره بالابر بیمار برای راحتی پرستار او از جمله مواردی است که مورد استفاده بسیار برای بیماران داشته است.
اجاره ویلچر / جورپین
نوشته ایجاد شد 328

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا