عبور از کرونا با جورپین

کرونا

کرونا ویروسی‌ که به تازگی وارد کشور شده است در ادامه با این ویروس بیشتر آشنا می‌شویم و می‌گوییم که جورپین دراین برهه حساس به چه صورت و از طریق  نوآوری در زمینه اجاره تجهیزات پزشکی به کمک هم  وطنانمان آمده  است.

از ابتدای پیدایش

کرونا ویروسی نو ظهور که با اسم بین المللیCOVID-19 که coمخفف کروناVI مخفف ویروس Dبه معنی بیماری است شناخته می‌شود. این ویروس اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد این ویروس هفتمین نسل از خانواده کرونا است پیش از این ویروس سارس ازهمین خانواده در سال ۲۰۰۲ از کشور چین آغاز و تا سال ۲۰۰۳ حدود ۸۰۰۰‌‌ نفر را مبتلا کرد که بیش از نیمی از این افراد فوت کردند.

ویروس کرونا چگونه منتشر می‌شود ؟

این ویروس از طریق تماس مستقیم با قطرات تنفسی فرد بیمار مانند سرفه و عطسه یا تماس با سطح آلوده منتقل می‎شود این ویروس می تواند تا ۴۸ ساعت در سطوح سرد و سایه زنده بماند ولی با یک ضد عفونی ساده از بین می‌رود.

ضد عفونی کردن ویروس کرونا از سطوح

ویروس کرونا(مانند باقی ویروس ها)دارای پوشش چربی(لیپید) هست که از بین رفتن این پوشش موجب از بین رفتن ویروس می‎شود به همین  علت با آب و مواد صابونی یا الکل سطح عاری از  این ویروس می شود.

دوره نهفته 

طبق مطالعات و مشاهده نتایج تا کنون این بیماری به طور متوسط از ۵تا ۱۴ روز نهفتگی دارد ولی در مواردی تا ۲۷ روز نهفتگی در این بیماری مشاهده شده است.

علائم این ویروس 

علائم این بیماری خیلی به آنفولانزا های فصلی شبیه است برای همین خیلی از بیماران به اشتباه می‌افتند علائم اصلی این ویروس کرونا شامل تب سرفه تنگی نفس است اما در بعضی بیماران (طبق گزارشات چینی ها )سر درد اسهال کوفتگی نیز دیده شده است و به علت تشابه علائم کرونا ویروس به آنفولانزا برای تشخیص این بیماری حتما نیاز به آزمایش مخصوص COVID-19 است.

چگونه می‌توان خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد؟

با توجه به نکات ساده بهداشتی زیر می‌توان خطر ابتلا به این ویروس را تا حد زیادی کاهش داد:

 • دست های خود را مرتب با آب و مایع (صابون) بشویید.
 • از تماس دست های آلوده با چشم بینی و دهان به شدت خودداری فرمایید.
 • در هنگام سرفه یا عطسه دهان خود را با ارنج خم شده یا دستمال بگیرید و دستمال را دور بیاندازید.
 • از تماس نزدیک با کسانی که سرماخوردند یا علائم آنفولانزا دارند خودداری فرمایید.
 • اگر علائم تب سردرد سرفه تنگی نفس دارید از حضور در مکان های عمومی اجتناب کنید و با رعایت اصول بهداشتی به پزشک مراجعه کنید.

کرونا در کودکان و زنان باردار

کرونا درکودکان

این ویروس جدید است و هنوز اطلاعات کاملی در دست نیست و محققان هنوز در حال تحقیق و برسی این ویروس هستند اما حاصل تلاش محققان سر تا سر جهان نشان داده خطر ابتلا به این بیماری شامل همه گروه های سنی می‎شود اما نتایج مشاهدات نشان داده این بیماری در کودکان کمتر موجب فوت نمی‎شود و بیشتر مرگ   میر در افراد کهن سال و دارای بیماری های زمینه  است.

 کرونا در زنان باردار

همان طور که گفته شد این بیماری هنوز به طور کامل شناخته شده نیست و  شواهد کافی برای انتقال این بیماری از مادر به جنین در دست رس نیست. اما زنان باردار میبایسیت  بارعایت موارد بهداشتی پیشگری های لازم را از این بیماری داشته باشند و اگر  علائمی چون تب سرفه یا تنگی نفس در خود مشاهده کردند فورا به پزشک مراجعه کنند.

آیا مادری که آلوده به این ویروس باشد می‌تواند به نوزاد خود شیر دهد‌ ؟

تمام مادرانی که علائم این ویروس را دارند باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنند و دستورات بهداشتی گفته شده را رعایت کنند اما می توانند بارعایت نکاتی همچون استفاده از ماسک حین شیر دادن و شستن دست ها قبل از به آغوش کشیدن فرزند خطر انتقال این بیماری به فرزند را کاهش دهند.

آیا می‎شود از فرد مبتلا به کرونا در خانه نگهداری کنیم؟

کرونا می‌تواند خفیف متوسط یا حاد باشد در صورت خفیف بودن طبق نظر پزشک بیمار می‌تواند فرایند بهبودی را با رعایت موارد بهداشتی در خانه طی کند

شرایط نگهداری از بیمار درخانه:

 • بیمار در اتاق مجزا نگهداری شود و برای خروج از اتاق از ماسک معمولی استفاده کند.
 • بیمار از حمام و دستشویی مجزا استفاده کند.
 • اتاق بیمار باید داری تهویه مطبوع باشد.
 • فردی که از بیمار نگه داری می‌کند باید سالم ترین فرد منزل باشد و سابقه بیماری های زمینه ای نداشته باشد.
 • فرد سالم باید هنگام ورود به اتاق از ماسک معمولی استفاده کند.
 • روزی یکبار باید سرویس بهداشتی و حمام فردی که مبتلا به کروناست و از این مکان‌ها استفاده می‌کند با محلول ضدعفونی‌ شود.
 • لباس های بیمار باید با لباس‌شویی و در دمای ۶۰ الی ۹۰ درجه شستوشوی شود.

مراقبت های بعد از ترخیص بیمار

طبق گفته پزشکان بیماران  بعد از ترخیص نیاز به مراقبت خاصی ندارند اما می توان برای کاهش سرفه و خشکی انتهای گلو از دستگاه های رطوبت ساز استفاده کرد.

جورپین در کنار شماست

قیمت تجهیزات پزشکی سر سام‌آور است و خرید این دستگاه ها منطقی نیست. از طرفی با شرایط تحریم ها شرایط وارد کردن این تجهیزات مانند قبل وجود ندارد. همین موضوع بر  افزایش قیمت آن نیز تاثیر گذاشته ما در جورپین با اطمینان از تمیز و ضد عفونی بودن این تجهیزات به اجاره  تجهیزات کمکی بیمار در این برهه حساس به یاری شما عزیزان میپردازیم شما میتوانید با اجاره دستگاه اکسیژن ساز   برای بیمارانی که مشکل تنفسی دارند و یا اجاره تخت بیمارستانی برای کسانی به استراحت مطلق نیاز دارند هم از قیمت سرسام‌آور آن در امان بمانید و هم از عزیزان خود به بهترین شکل مراقبت کنید.شمامیتوانید  برای بیمارانی که بزودی از بند بیماری کرونا  آزاد می‌‌شوند و به آغوش گرم خانواده باز می‌گردنند با اجاره تجهیزات پزشکی و کمک پزشکی مثل اجاره ویلچر برای بیمارانی که داری ضعف بدنی بعد از بستری شدن هستند  استفاده کنید و از عزیزان خود به بهترین شکل نگهداری کنید همچنین  در سایت جورپین امکان اجاره تجهیزات پزشکی متنوع تری مانند اجاره تجهیزات مانیتورینگ و تخت و تشک های طبی و…برای شما فراهم شده تا با کمک هم از عزیزان خود مراقبت و نگهداری کنیم تا از بند بیماری رها شوند و سلامتی خود  را باز  به دست بیاورند.

نوشته ایجاد شد 12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا