کرایه ظروف - جورپین

ظروف یکبار مصرف و یا کرایه ظروف ؟

صحبت از آسیب هایی که ظروف یکبار مصرف برای محیط زیست ایجاد می کند مدت هاست که به یک بحث پر تکرار تبدیل شده است و علاوه بر ارائه مقالات بسیار زیاد علمی و اطلاع رسانی های محدود و گسترده در سطح خبرگزاری های دنیا و حتی تشکیل انجمن های بسیار حمایت از محیط زیست برای کاهش این آسیب جهانی که امروزه بیش از پیش مورد توجه همگان است حتما باید به راه حل های جایگزین اندیشید. از این رو در سایت اجاره جورپین یک راهکار مناسب و البته قدیمی تحت عنوان کرایه ظروف ارائه شده است که قطعا راهکار مناسب برای این امر است و در ادامه به تفصیل در مورد آن گفته خواهد شد.

جهان مدرن و سریع دشمن محیط زیست

هر چه در جهان مدرن غوطه ور تر می شویم سرعت یکی از عامل های مهمی می شود که با مدرنیته درگیر است. پس از رخداد انقلاب صنعتی بشر برای پاسخگویی به نیازهای خود بر ان شد تا با رشد سریع نیاز به انواع کالاها را پلسخ دهد. در این میان هر چه سرعت تولید کالاها و استفاده از آن ها بالاتر برود ورود به دنیای مدرنیته بیشتر اتفاق افتاده است. این اتفاقات هز جند لازم و ضروری بود و جهان امروز مدیون این امور است اما به موازات آنها آسیب های بسیار زیست محیطی نیز رخ داد. در این مقاله سعی شده است این آسیب ها از منظر استفاده از ظروف یکبار مصرف بررسی شوند و راهکار مناسب ارائه گردد.

ظروف یکبار مصرف و آسیب های زیست محیطی

در انواع مهمانی ها و دورهمی ها و حتی در مراسم های مختلف از جمله عزا و شادی رد پای ظروف یکبار مصرف را مدام می بینیم. ظروفی که به راحتی در دسترس همگان قرار میگیرند و بسیار بیش تر از نیاز تعداد مهمان های حاضر در مراسم مورد استفاده قرار میگیرند و حتی بسیار از آن ها پس از پایان مراسم که مورد استفاده نیز قرار نگرفته اند نیز دور ریخته می شوند . در پایان با حجم وسیعی از زباله تولید شده مواجه می شویم. در این مقاله به مضرات این ظروف بر سلامتی نپرداخته و صرفا بحث آسیب های زیست محیطی مطرح می شود ولی در مقاله های آتی حتما از این منظر نیز این بررسی را انجام خواهیم داد.

به تعداد مراسم هایی که برگزار می شود توجه کنید. این حجم از زباله تولیدی به شدت اثر مخربی بر روی محیط زیست داشته و تا کنون مناطق بسیار از سرزمین های بکر جهان به محل انباشت این زباله های تولیدی تبدیل شده است که بهتر است اصلا به تجزیه آن ها فکر نشود چرا که تجزیه در یک بازه زمانی بسیار طولانی رخ داده و عملا تا زمان تجزیه جهان بیش از پیش روبه نابودی است.

درست است که استفاده از این ظروف هم در سرویس دهی آسان است و هم زحمت شستن ظروف را کاهش داده و تهیه آن ها به راحتی صورت می گیرد اما به توجه به مطالبی که بیان شد و اگر تنها ذره ای احساس مسئولیت در قبال محیط زیست داشته باشیم به ظروف کرایه ای روی بیاوریم. کرایه ظروف با این دیدگاه تحولی اساسی در کاهش حجم زباله های حاصل از ظروف یکبار مصرف خواهد بود و در ادامه نشان خواهیم داد چطور این امر امکان پذیر است.

کرایه ظروف مجالس از دیرباز تا کنون

در قدیم زمانی که یک مهمانی برگزار می شود صاحب مهمانی برای برگزاری آبرومند و نیز برای آنکه نشان دهد چقدر برای مهمانان خود ارزش و احترام قائل است از بهترین مواد و متریال استفاده میکرد. در این میان به دلیل تعداد زیاد مهمانان لازم بود که ظروف در خورد نیز به تعداد کافی وجود داشته باشد. خرید این تعداد ظروف نه منطقی بود و نه به صرفه. پس از همان زمان کسب و کارهایی شکل گرفته بود که به کرایه ظروف مجالس می پرداختند و با ارائه ظروف اجاره ای برای مهمانی خدمات بسیار شایان توجهی به جامعه آن موقع ارائه می دادند. احیای این رسم پسندیده کاری است که در سایت اجاره جورپین به وقوع پیوسته و همینک با کرایه ظروف از اقصی نقاط ایران در دسترس است.

با این کار دیگر حجم زباله تولیدی پس از مهمانی و رویداد و مراسمات متوجه ظروف نبوده و تنها پسماندهای خوراکی به زباله تبدیل می شوند که در مقاله های آتی در مورد این پسماند ها نیز صحبت خواهد شد. شما با مراجعه به سایت اجاره جورپین، لیست قیمت ظروف کرایه را از تامین کننده های مختلف دیده و با توجه به موقعیت مکانی و نیز طرح و نقش های متفاوت و همچنین اقلامی که مورد نیاز شما است اقدام به رزرو ظروف اجاره ای برای مهمانی یا مراسم خود می کنید. در جورپین این امکان وجود دارد که شما با تشکیل سبد اجاره آیتم های ریز و درشترا به سبد خود اضافه کرده و پس از تایید مالک آنها اقدام به پرداخت اینترنتی سبد خود می کنید.

همراهی تیم پشتیبانی در اجاره ظروف

برای تمامی اقلامی که اقدام به رزرو و اجاره ظروف کرده اید، تمامی عملیات اجاره انجام خواهد شد و تیم پشتبانی جورپین در ارائه خدمات در این زمینه کاملا به شما کمک خواهد کرد. پس از رزرو آنلاین شما با شما تماس گرفته خواهد شد که نوع مهمانی و تعداد اقلات مورد نیاز با شما بررسی شود و همچنین ساعت برگزاری مهمانی را با شما بررسی کرده که در زمان مناسب همه موارد را به دست شما برسد. لسیت قیمت ظروف کرایه نیز از مواردی است که با شما مجدد بررسی خواهد شد تا در نهایت کرایه ظروف با صرفه اقتصادی بالا برای شما اتفاق افتاده باشد.

در این مقاله سعی شد یک بستر و فضای مناسب جهت اجاره ظروف از جمله کرایه ظروف مجالس به شما پیشنهاد  داده شود تا بدین ترتیب همه بتوانیم گامی مفید در جهت حفظ محیط زیست برداریم. به یاد داشته باشیم حتی جلوگیری از استفاده از یک نی نیز تاثیر قابل توجهی در اشاعه این فرهنگ دارد. پس به تاثیرات کوچک خود بر این جریان ایمان داشته و در راستای آن قدم بردارید. لازم به ذکر است از طریق سایت اجاره جورپین تمامی اقلام مورد نیاز مهمانی از قبیل اجاره میز و صندلی و اجاره باند و لوازم نورپردازی نیز میسر خواهد بود و در واقع صفر تا ۱۰۰ مهمانی شما توسط جورپین قابل پوشش است.

نوشته ایجاد شد 91

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا