اجاره ظروف - ظروف کرایه ای

اگر دغدغه محیط زیستی دارید، با مقوله اجاره ظروف آشنا شوید

سالانه آمارهای سرسام آوری در مورد تولید زباله و به خصوص زباله های پلاستیکی منتشر می شود و فعالان حوزه محیط زیست مدام هشدار می دهند که این حجم از تولید زباله در حال نابودگی زمین است. آمارها و هشدارها به تنهایی نمی تواند کمک زیادی به آگاهی مردم از جدی بودن این بحران کند تا زمانی که راه حل های جایگزین به آنها پیشنهاد نشود. در این مطلب میخواهیم نشان دهیم که مبحث اجاره ظروف و در کل کرایه ظروف مجالس که در دیرباز در فرهنگ ایران بوده است چگونه می تواند به کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی کمک کند و در حفظ محیط زیست نقش قابل توجهی ایفا کند.

چرا استفاده از ظروف یکبار مصرف رواج یافت؟

در طی سالیانی پیش از آنکه صنعت پتروشیمی پیشرفت داشته باشد و یا بهتر است بگوییم پیش از تولید پلاستیک، میزان آسیب به محیط زیست نیز بسیار پایین بود. دست سازه های آدمیان با کیفیت بالا از جنس فلز و چوب و بعدتر ها شیشه مدت ها مورد استفاده قرار میگرفت و در طبیعت رها نمی گشت. اما با افزایش رشد جمعیت کره زمین و نیز پیشرفت تکنولوژی، بشر به فکر راه حل های سریع و ساده افتاد و یکی از آن موارد تولید ظروف یکبار مصرف بود.

بی شک همه ما از طروف یکبار مصرف استفاده کرده ایم و در مهمانی ها با آن برخورد داشته ایم. حجم بالای زباله تولید شده پس از پایان هر مهمانی نشان از ضرر بسیار بالایی دارد که به محیط زیست وارد می شود. افراد با استفاده از ظروف یکبار مصرف و پرداخت هزینه آن مهمانی خود را به پایان می رسانند اما متوجه آسیب وارده به طبیعت و کرده زمین نیستند. در صورتی که می توانند با راهکارهای جایگزین کیفیت مهمانی خود را بهینه تر سازند.

جایگزینی ظروف یکبار مصرف با اجاره ظروف

ظروف ابتدا در شکل ماندگار آنها ساخته شدند و سپس ظروف یکبار مصرف برای استفاده راحت تر مشابه ظروف ماندگار ساخته شدند. حال لازم است در عصری که بشر مرتب به زمین آسیب می زند گریزی به زندگی چند دهه گذشته داشت و با تکرار برخی رفتارها به حفظ زمین کمک کرد. برای این کار کرایه ظروف راهکاری است که در این مطلب به دنبال این هستیم که نشان دهیم چه تاثیر شگرفی خواهد داشت.

از دیرباز مراکزی وجود داشتند که برای مجالس و مهمانی ها در کنار اجاره تجهیزات مراسم و اجاره تشریفات مجالس انواع ظروف را اجاره می دادند. معمولا در هر منطقه ای از شهر یکی از این مراکز وجود داشت که افراد برای مهمانی ها از طریق آن ها ظروف مورد نیاز خود را اجاره میکردند و سپس باز میگردانند. از طرف دیگر با اجاره ظروف مهمانی حالت رسمی و شکیل تری به خود می گرفت و میزبان با انجام این کار احترام خود را به مهمان نشان می داد. می توان در زمانه کنونی نیز برای حفظ محیط زیست و کاهش حجم بالای استفاده از ظروف یکبار مصرف با راهکار کرایه ظروف و ظروف اجاره ای به رویای بهتر شدن زمین کمک کرد.

ظروف کرایه ای شامل چه ظروفی است؟

اگر می خواهید بدانید که کدام نوع از ظروف را می توان اجاره کرد لازم است بدانید تقریبا همه ظروف مورد استفاده در مجالس و مهمانی ها رو می توان جزو اجاره تشریفات مجالس لحاظ کرده و به کار گرفت. از قاشق و چنگال تا ظروف بزرگ از جمله دیگ های بزرگ قابل اجاره هستند. در اینجا لیستی از ظروف اجاره ای که را برای آشنایی بیشتر بیان میکنیم تا به این نکته پی ببرید که زمانی که به سراغ ظروف کرایه ای برای مجالس و مهمانی خود بروید هیچ محدودیتی نسبت به استفاده از ظروغ یکبار مصرف نخواهید داشت و حتی گزینه های بیشتر و بهتری را در اختیار دارید.

  • اجاره بشقاب و کاسه
  • اجاره فنجان و لیوان
  • اجاره قاشق و چنگال
  • اجاره ظروف سرو میوه و شیرینی
  • اجاره سف آبمیوه
  • اجاره سماور
  • اجاره ظروف مسی
  • اجاره فواره شکلات

لیست بالا تنها نمونه های کوچکی از ظروف کرایه ای هستند که شما می توانید با مراجعه به سایت اجاره کالا جورپین با انواع ظروف آشنا شده، کاربرد آن ها را مطالعه کرده و با توجه به قیمت آنها و لیست قیمت ظروف کرایه اقدام به رزرو آنها از نزدیکترین مرکز و یا شخص کنید.

زمانی که این راهکار را به عنوان یک راهکار بهینه برای کاهش مصرف گرایی و حفظ محیط زیست در خود و اطرافیانتان تقویت کنید طبیعتا میل به استفاده از ظروف یکبار مصرف کاهش یافته و رفته رفته فرهنگ استفاده از اجاره ظروف پر رنگ تر خواهد شد.

می توانید با کرایه ظروف منزل خود در حفظ محیط زیست موثر باشید.

تا اینجا در مورد مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف و لزوم جایگزنی استفاده از آن ها با استفاده از ظروف اجاره ای اشاره شد، ذکر این نکته نیز لازم است که با مشاهده لیست قیمت ظروف کرایه به این نتیجه خواهید رسید که خرید ظروف یکبار مصرف گاهی به مراتب بیشتر از هزینه اجاره ظروف است. به هر ترتیب با کرایه ظروف مجالس شما سکی از گام های مهم در حفظ محیط زیست را برداشته اید و حال ایده دوم را با شما مطرح می کنیم:

قطعا بسیاری از ما ظروفی در منزل داریم که هر از چند گاهی مورد استفاده قرار میگیرند و گاهی ممکن است سال ها مورد استفاده قرار نگرفته باشند. گاهی به دلیل آنکه از طرح و رنگ ظروف خوشتان آمده آنها را خریداری نموده اید و یا آنکه مدتی مورد استفاده شما بوده و الان با یک سرویس دیگر جایگزین شده است. در همه این موارد شما می توانید با درج ظروف خود در سایت اجاره کالا هم یک قدم اساسی در حفظ محیط زیست بردارید هم دغدغه تهیه ظروف را برای سایر افراد مخصوصا افرادی که به لحاظ موقعیت در نزدیکی شما قرار دارند و هم اینکه از ظروف بلا استفاده خود کسب درآمد کنید.

این ظروف می تواند شامل ظروف دارای سرویس یکپارچه بوده و یا حتی ظروف خاص تزئینی. مثلا ممکن است شخصی در نزدیکی شما بخواهد برای شب یلدا به اجاره ظروف مسی و یا اجاره فواره شکلات و اجاره سماور بپردازد. با این کار شما کمک شایان توجهی به او کرده اید.

نوشته ایجاد شد 91

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا